T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler BakanlığıT.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Psiko-Sosyal Destek Hizmetleri

Özel Ülkü Engelli Bakım Merkezi sakinlerimizi kültürel, sosyal, duygusal, psikolojik, biyolojik ve bilişsel yönleriyle bir bütün olarak ele alarak güçlendirmeyi hedefleyen profesyonel bir hizmet anlayışı sunmakta. Sakinlerimizin sosyalizasyon sürecinin desteklenmesi ve topluma entegre olabilmeleri adına alanında uzman personellerimiz tarafından kurum içi ve kurum dışı pek çok etkinlik düzenlenmektedir. 

 

Sakinlerimizin içinde bulundukları zorlayıcı durumlarda bireysel görüşmeler yapılarak sorunlarıyla baş etme becerisi geliştirmelerini hedeflemektedir. 

Engellilerimizin psiko-sosyal özellikleri ve ruhsal hastalıkları doğrultusunda oluşturulan çözüm odaklı ve oryante edici motivasyonel görüşmelerdir. 

Sakinlerimizin psiko-sosyal özellikleri ve ilgi alanları doğrultusunda oluşturulan 3-5 kişilik gruplarla belirlenen gündem maddesi doğrultusunda karşılıklı geri bildirimlerle bir kişi başkanlığında gerçekleştirilen çalışmalardır. Böylelikle sakinlerimizin güven ve sorumluluk duygusunu pekiştirmeleri amaçlanmaktadır. 

Sosyal etkinliklerimiz sosyal, kültürel, fiziksel, bireysel ve grup etkinleri olarak sınıflara ayırarak sakinlerimizin hobilerine göre günlük gerçekleştirilmek üzere planlanmaktadır. 

Yurtiçi ve Yurtdışından gelen misafirlerimizin aile bağlarının kopmaması, sosyal rehabilitasyon ve sağlık durumlarını arttırmaya yönelik olarak görüntülü ve sesli olarak düzenli aile görüşmelerini sağlamaktayız.

Eskişehir Web Tasarım